Jdi na obsah Jdi na menu

Přehled soutěží a akcí 2017

14. 2. 2018

Akce plánované na rok 2017 proběhly v plném rozsahu. V ZŠ Jižní IV a ZŠ Chocerady v měsících únoru a v září probíhal nábor nových členů. Rozšíření sportovní přípravy i o prvky atletiky a míčových her, se nám osvědčil a je velmi oblíbený. Umožňuje všestranný rozvoj pohybových aktivit našich žáků.

Ve dnech 30., 31.8. a 1.9. 2017 se uskutečnil v krásné a nově zrekonstruované tělocvičně ZŠ Chocerady denní příměstský tábor formou soustředění dětí ze sportovního oddílu karate a basketbalu ze ZŠ Chocerady a dětí z oddílu karate a sebeobrany ze ZŠ Jižní IV Spořilov. Většinu času jsme trávili na hřišti před školou a absolvovali tam většinu atletického desetiboje i míčových her. Uznání zaslouží naši trenéři, kteří se věnovali 35 ti mladým sportovcům 8 hod. denně. Trénovalo se třífázově po dvou hodinách a všichni zúčastnění odvedli maximum svých sil. 

Proběhlo první fotbalové utkání Praha 4 vs. Chocerady.  Po urputném boji v 30°C se borci obou týmů překonávali v nasazení i obětavosti a oba brankáři často na poslední chvíli uchránili čisté konto svých týmů.  Historická premiéra tak skončila 0:0. Všichni se už těší za rok na odvetu. Pozornost si zaslouží Choceradské družstvo basketbalu. Na loňském Campu 2016 porazily Chocerady Prahu 4:2 a letos 20:2. Markantní zlepšení je vidět nejen na výsledku utkání, ale především na herním projevu a nadšení mladých basketbalistů i basketbalistek z Chocerad.

Krásné poháry si odneslo 16 atletů vítězných běžeckých štafet. Hlavní cenu pro nejúspěšnější z úspěšných vybojovala choceradská děvčata - sestry Anička a Lucie Plášilovy a Veronika Šandová. 

Od září pokračoval nábor a první pololetí sportovního roku 2018/19. Těší nás zájem nových žáků. Všechny plánované sportovní soutěže proběhly a sportovní rok 2017 byl tradičně uzavřen na Vánočním turnaji vyhlášením vítězů MASADA Cup 2016 v dívčí i chlapecké kategorii v obou oddílech.

Naše poděkování za podporu patří : 

- OÚ Chocerady za poskytnutí příspěvku na ceny do soutěží   

-  ZŠ Chocerady za poskytnutí prostor tělocvičny, školního hřiště a zajištění stravování

- MŠMT za poskytnutí neinvestiční dotace na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže

- MÚ Praha 4 za dotaci na podporu volnočasových sportovních aktivit dětí a mláděže

- JUDr. Jiřímu Jarošovi  

      Číselná statistika věkových kategorií:

 

Celkem

muži

Ženy

Dospělí

celkem

dorost

žáci

Mládež celkem

ČSKe

62

10

4

14

9

39

48

Shikon

74

 

 

 

12

62

74

Celkem

136

10

4

14

21

101

122

Předseda klubu  Viktor VEJVODA – 5. Dan trenér I. třídy karate UK FTVS

 

Náhledy fotografií ze složky 2017 - foto přehled