Jdi na obsah Jdi na menu

Ohlédnutí za rokem 2015

4. 1. 2016

Začátek roku je vždy spojen s hodnocením uplynulého roku. V roce 2014 jsme vypracovali žádost o dotaci z prostředků Městského úřadu pro Prahu 4 a v létě 2015 jsme se dozvěděli, že byl projekt „Více dětí do tělocvičen“ schválen. Klub tak dostal finanční podporu na nájmy, ceny do soutěží a z malé části také na technické vybavení.

Akce plánované v rámci projektu na rok 2015 se nesly v trochu skromnějším duchu, než jubilejní rok 2014, kdy klub oslavoval 20. výročí od svého založení. V únoru a v září probíhal nábor nových členů. I přes slábnoucí ročníky se nám podařilo naplnit tělocvičnu. Úterní tréninky jsou vedeny Františkem Jelenem I. Dan a čtvrteční Viktorem Vejvodou III. DAN. Radost jsme měli z našich bývalých žáků, kteří se po letech vrátili do klubu a jeden i se svými dětmi.

Květnový Sportovní víceboj (open) měl letos, díky báječnému počasí velkou návštěvnost (74 dětí od 5 do 14 let), kdy soutěžit mohl i každý z diváků. Ukázalo se, že vyhrát může i netrénovaný, ale talentovaný soutěžící. Akce byla pořádaná v den Zahradní slavnosti ZŠ Jižní na Spořilově. V tomto sportovním roce jsme se rozhodli rozšířit rozsah sportovní přípravy i o prvky atletiky a míčových her, abychom umožnili všestranný rozvoj pohybových aktivit našich žáků. Kalendář tak rozšířily souže atletické. Rok 2015 byl tradičně uzavřen na Vánočním turnaji vyhlášením vítězů MASADA Cup 2015 v dívčí i chlapecké kategorii.

Karate Masada má v Praze své Dojo v základní škole Jižní IV. na Spořilově a již druhým rokem kroužek karate, sebeobrany a atletické přípravy při ZŠ v Choceradech. Ten je rozdělen do tří hodin podle věku žáků a čtvrtá páteční hodina je věnována kroužku basketbalu pod vedením trenéra Viktora Vejvody III. DAN. Díky podpoře obecního úřadu a zájmu paní starostky Bubnové se kroužek úspěšně včlenil do týdenního plánu školy. Finanční prostředky, které jsme na rok 2015 získali z programu na podporu spolků pracujících v obci s dětmi a mládeží, jsme využili na nákup cen do řady soutěží, které se shodovaly s programem soutěží na Spořilově.

 Společně jsme strávili v uplynulém roce více než 360 výukových hodin v tělocvičně. Přejeme všem žákům úspěšný sportovní rok 2016 a děkujeme rodičům a příznivcům sportu za podporu.

předseda klubu Viktor Vejvoda – trenér I. třídy karate UK FTVS, III. DAN

 

Náhledy fotografií ze složky MASADA 2015